HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME HOME

Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2016

Εφτά η Μπάρτσα, πέντε η Μπάγερν, ισοπαλία στο Παρίσι

Γκολ και θέαμα είχε το σημερινό μενού της πρώτης αγωνιστικής του Champions League σε Βαρκελώνη και Μόναχο αντίστοιχα.
Πιο συγκεκριμένα η Μπαρτσελόνα σταμάτησε στα εφτά απέναντι στην Σέλτικ ξεσπώντας μετά την ήττα σοκ από την Αλαβές για το πρωτάθλημα.Οι Καταλανοί πετυχαίνοντας πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα,ενώ την ίδια ώρα οι Βαυαροί φιλοδωρούσαν με πέντε τέρματα την πρωτάρα στη διοργάνωση Ροστόφ στο Μόναχο.

Η εφτάρα της Μπάρτσα:

Η πεντάρα της Μπάγερν:

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής ξεχωρίζει η ισοπαλία στο Παρίσι ανάμεσα στην Παρί και την Άρσεναλ.Οι Παριζιάνοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Καβάνι ενώ στο 78' ήρθε η απάντηση από τους "κανονιέρηδες" με σκόρερ τον Άλεξις Σάντσεζ.Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίχτες λόγω αποβολής των Βεράτι και Ζιρού αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης:

1ος Όμιλος:

Παρί Σεν Ζερμέν - Άρσεναλ 1-1 (Καβάνι 1' / Σάντσεζ 78')

Βασιλέια - Λουντογκόρετς 1-1 (Στέφεν 79' / Καφού 45΄)

2ος Όμιλος:

Ντιναμό Κιέβου - Νάπολι 1-2 (Χαρμάς 26' / Μίλικ 36', 45')

Μπενφίκα - Μπεσίκτας 1-1 (Τσέρβι 12' / Ταλίσκα 93')

3ος Όμιλος:

Μπαρτσέλονα - Σέλτικ 7-0 (Μέσι 3', 27', 60', Νειμάρ 50', Ινιέστα 59', Σουάρες 75', 88')

Μάνστεστερ Σίτι - Γκλάντμπαχ (Αναβολή λόγω βροχής)

4ος Όμιλος:

Μπάγερν - Ροστόφ 5-0 (Λεβαντόφσκι 28'(πεν.), Μίλερ 45', Κίμιχ 53', 60', Μπερνάτ 90')

Αιντχόφεν - Ατλέτικο 0-1 (Σαούλ 43')